www.sxc.hu

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie przestrzega przed kieszonkowcami. W czasie okresu przedświątecznego jesteśmy bardziej narażeni na kradzieże.

www.sxc.hu

Złodzieje obserwują swoje ofiary przez dłuższy czas, działają w grupie, nigdy w pojedynkę. – Okres gorączki świątecznych zakupów to dla złodziei kieszonkowych najlepszy czas do działania. Wykorzystują tłok bądź sami go umiejętnie tworzą. Sprzyja im nasz pośpiech i rozkojarzenie – tłumaczy policja. Działanie jakie wykorzystują, to między innymi sprawdzanie reakcji w przypadku kradzieży. Podchodzą blisko, dotykają i patrzą na zachowanie potencjalnej ofiary, jest to dla nich sygnał jak ewentualnie osoba zachowałaby się podczas kradzieży. Często kieszonkowców można napotkać w zatłoczonym autobusie. Jedną z metod odwrócenie uwagi traktują nieprzyjemny zapach czosnku z własnych ust.

Uważać należy również na samochód zaparkowany pod centrum handlowym. Najczęściej kluczyki chowamy do zewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki. Następnie robimy zakupy, wracamy, a naszego samochodu nie ma. Sięgamy do kieszeni po kluczyki i okazuje się, że ich też nie ma.

W ten sposób działają grupy złodziei kieszonkowych. Kradzież każdego auta jest poprzedzona właśnie kradzieżą kieszonkową. Nawet najlepszy alarm nie zadziała, jeżeli został dezaktywowany oryginalnym pilotem. Nie zadziała także immobiliser, gdyż kluczyk był także oryginalny – wyjaśnia policja. W miejscach zatłoczonych należy zwracać szczególną uwagę na osoby znajdujące się tuż obok. Pieniądze i dokumenty będą trudniej dostępne dla złodzieje, gdy trzymane będą w wewnętrznej kieszeni kurtki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.