www.wejherowo.pl

W Wejherowie rozpoczęto przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Na rynku, przed ratuszem stanęła duża, sztuczna choinka, która rozbłyśnie tradycyjnie 6 grudnia.

www.wejherowo.pl

Jak co roku Wejherowo na święta zamienia się w urokliwe miasteczko. Świąteczne oświetlenia doceniono na ogólnopolskim konkursie na „Iluminację świąteczną” w 2009 r. UM Wejherowo otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Oświetlenie świąteczne i okolicznościowe” za oświetlenie świąteczne Rynku. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, inicjator przedsięwzięcia podkreśla, że nagrody za oświetlenie są miłe, ale bardziej cieszy fakt, iż pomysł został ciepło przyjęty przez mieszkańców i wejherowianom świąteczna oprawa centrum przypadła do gustu.

W tym roku na placu Jakuba Wejhera stanęło sztuczne, efektowne drzewko, które jak uważają władze miasta, będzie praktyczniejsze, bezpieczniejsze i tańsze. Choinka została wypożyczona na okres świąt, co jest tańsze od zakupu i daje możliwość w przyszłym roku zmiany dekoracji.

W tym roku na fontannie, zamiast iluminowanego drzewka, ustawiony zostanie Anioł, który do tej pory zdobił ratuszową glorietę. Natomiast drzewko w tym roku znaleźć można u zbiegu ulic św. Jacka i Zamkowej, przed wejściem do Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego. Przed świętami na wejherowskim rynku tradycyjnie pojawi się bożonarodzeniowa szopka.

Świąteczna iluminacja zostanie włączona 6 grudnia o godz. 16 podczas imprezy mikołajkowej. Tego dnia Prezydent Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają na Spotkanie z Mikołajem, Królową Śniegu i Maminkami. W czasie mikołajkowego spotkania na wejherowskim rynku wręczone zostaną tradycyjnie nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Na zakończenie Mikołaj zaprosi wszystkich milusińskich do wesołego szaleństwa: przy świątecznej muzyce porwie najmłodszych do tańca i wspólnej zabawy.

 Galeria

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.