fot. gk

110 tys. złotych  miał żądać 34-letni mężczyzna w zamian za załatwianie zleceń na prace budowlane i remontowe w galeriach handlowych na Pomorzu. Mężczyzna pracował w jednej z dużych firm zarządzających tego typu obiektami. Zatrzymali go policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji.

fot. gk

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w niedzielę 34-letniego mężczyznę. Wykorzystywał on zajmowane kierownicze stanowisko w jednej z dużych firm zarządzających galeriami handlowymi na Pomorzu do załatwiania zleceń firmie znajomych. W zamian za kontrakty na remonty, przebudowy i aranżacje żądał pieniędzy. Tylko w 2009 roku chciał wymusić 110 tys. złotych. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał 5 zarzutów tzw. korupcji gospodarczej. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar mienie o wartości blisko 60 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec 34-latka dozór policyjny. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do firm i osób, które mogły się spotkać z podobnymi przypadkami o jak najszybszy kontakt z Wydziałem ds. Walki z Korupcją KWP w Gdańsku pod numerami 58 32 15 960 lub kom. 609 680 981 lub z najbliższą jednostką Policji. Przypominamy, że osoby, które wręczyły korzyści majątkowe, ale same zgłoszą się na Policję i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, nie podlegają karze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.