fot. ppnt.gdynia.pl

Gdynia stara się o organizację  międzynarodowej konferencji International Association of Science Parks (IASP) – światowej sieci parków naukowo-technologicznych. Impreza taka rangą dorównuje najbardziej prestiżowym wydarzeniom.

fot. ppnt.gdynia.pl

 IASP istnieje od 27 lat i zrzesza 375 parków naukowych z 70 krajów reprezentujących ponad 200 000 firm na całym świecie. Celem organizacji jest zwiększanie konkurencyjności firm, miast i regionów poprzez innowacje, przedsiębiorczość oraz transfer wiedzy i technologii dla globalnego rozwoju gospodarczego.

Przedstawiciele IASP spotykają się co roku w innym kraju. Od 2003 r. członkiem organizacji jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Gdynia stara się o organizację konferencji w 2014 roku, wówczas w PPNT spotkaliby się kreatorzy innowacyjności z całego świata. Za kandydaturą Gdyni przemawia aktywne i konsekwentne wspieranie oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, a także wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Priorytetową inwestycją Miasta jest rozbudowa PPNT, dzięki której znakomite warunki do rozwoju zyska kilkaset innowacyjnych firm. PPNT będzie wymarzonym miejscem na spotkanie IASP.

Jako organizator PPNT planuje zaproponować komisji IASP temat przewodni konferencji –„Innowacje społeczne” , które są bliskie człowiekowi i dzięki nim codzienne życie może być prostsze, efektywniejsze, a także przyjemniejsze. Konferencja IASP w Gdyni będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się metodami i narzędziami wykorzystywanymi do rozwiązywania problemów społecznych, a także niepowtarzalną szansą nawiązania bezpośrednich kontaktów i współpracy z ekspertami innowacji z różnych stron świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.