www.sxc.hu

Rumia posiada Bibliotekę Miejską na którą składają się trzy filie zlokalizowane w poszczególnych dzielnicach Rumi oraz Bibliotekę Główną. Z danych wynika, że bibliotekę odwiedza dziennie 60-80 jej użytkowników, a w porównaniu z poprzednim rokiem, z biblioteki skorzystało o 550 osób więcej.

www.sxc.hu

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi początkowo znajdowała się w mieszkaniu prywatnym Państwa Stachowiak i działała jako Gminna Biblioteka Publiczna. Trzy lata później bibliotekę przeniesiono. Wówczas z placówki korzystało 300 osób. Rozwój miasta Rumi zobligował do stworzenia dodatkowych punktów bibliotecznych. W 1954 roku Rumi nadano prawa miejskie i w tym samym czasie gminną bibliotekę zmieniono na miejską. Po dziś dzień Miejska Biblioteka Publiczna rozwija się, a liczba osób korzystająca z usług biblioteki wzrosła do 8 tysięcy i w dalszym ciągu rośnie.

Stale poprawiająca się frekwencja czytelników wynika z licznych akcji propagujących czytanie książek, nowości wydawnicze z bieżącego roku oraz poszerzająca się oferta biblioteki. Biblioteka stała się miejscem gdzie odbywają się liczne spotkania autorskie, wieczory literackie, wystawy malarskie, cykliczne spotkania dla dzieci, również w dzisiejszych czasach nie mogło zabraknąć w ofercie audiobooków czy darmowego internetu. Poza zbiorem ponad 90 tysięcy książek udostępniona dla użytkowników jest prasa. W roku bieżącym o 550 osób więcej niż w roku poprzednim skorzystało z biblioteki, to spora liczba. Tym bardziej fakt ten cieszy, gdyż jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP, 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką.

Najbliższe wydarzenie w MBP odbędzie się 7-go grudnia o godzinie 17:00, będzie to spotkanie z pisarzem Franciszkiem Szczęsnym. Natomiast w każdy wtorek prowadzone są zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat. W programie zajęć między innymi są gry edukacyjne, głośne czytanie, zajęcia plastyczne czy zabawy teatralne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.