fot. gk

Wkrótce rozpoczną się badania archeologiczne terenu między Placem Pokoju i ulicą Młynarską w centrum Lęborka. W tym miejscu za dwa lata może się rozpocząć odbudowa zniszczonej w czasie wojny pierzei rynku.

fot. Urząd Miasta w Lęborku: Tutaj będą prowadzone badania archeologiczne

Naukowcy z Radomska przeprowadzą badania archeologiczne na rynku w Lęborku. Prace rozpoczną się w kwartale dawnej zabudowy pomiędzy Placem Pokoju, a ul. Młynarską w centrum Lęborka. Na terenie tym wydzielonych zostało 10 nieruchomości gruntowych przeznaczonych, po przebadaniu archeologicznym, do sprzedaży i zabudowy. Firmę, która przeprowadzi niezbędne badania, miasto wyłoniło w przetargu.

fot. archiwum gk: Rynek w Leborku - lata 30-te XX w.

– W pierwszym etapie, do końca maja 2012 roku, dokonana zostanie kwerenda historyczna oraz przebadana połowa wyznaczonej powierzchni, czyli  400 m kw. W drugim etapie, do października 2012, przebadana zostanie pozostała część wyznaczonego terenu – informuje urząd miasta w Lęborku. Do kwietnia 2013 r. firma opracuje sprawozdanie z przeprowadzonych prac archeologicznych. Dopiero potem będzie można sprzedać działki na rynku i rozpocząć odbudowę zniszczonej przez Armię Czerwoną w 1945 roku pierzei.

fot. archiwum gk: Rynek w Lęborku - lata 30-te XX w.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.