fot. PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej po rozmowach ze sponsorem technicznym – firmą Nike – podjął decyzję o przywróceniu godła narodowego na koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie PZPN. Grzegorz Lato przyznaje, że związek popełnił błąd.

fot. PZPN

Fala krytyki jaka spadła na PZPN po prezentacji koszulek z logo związku zamiast godła państwowego przyniosła efekt. Mimo wcześniejszych wypowiedzi prezesa oraz innych osób, które zapewniały, że to dobry ruch i europejski trend, teraz zdecydowano przyznać rację kibicom.

– Przez ostatnie dwa tygodnie nad wyglądem koszulek reprezentacji dyskutowała cała Polska. Wysłuchaliśmy uważnie wszystkich opinii. W tej sprawie popełniliśmy błąd. Godło narodowe nie powinno zniknąć z koszulek reprezentacji Polski w piłce nożnej, która jest dobrem nas wszystkich. Dziś możemy tylko przeprosić, że do takiej dyskusji w ogóle doszło – powiedział Grzegorz Lato prezes PZPN.

Nike rozpoczął intensywne prace, aby  jak najszybciej dostarczyć zawodnikom oraz kibicom nową wersję koszulki i replik piłkarskich. 16 grudnia reprezentacja Polski zagra w koszulkach z orłem podczas meczu towarzyskiego w Turcji.

fot. PZPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.