www.airport.gdansk.pl

W pierwszym dniu międzynarodowej konferencji Airports 2011 wręczono prestiżowe nagrody Awionetki 2011 w pięciu kategoriach. W kategorii na Najlepszy Port Lotniczy w Polsce zaszczytny tytuł otrzymał Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

www.airport.gdansk.pl

Lotnisko w Gdańsku otrzymało nagrodę między innymi za realizację ważnych, kosztownych, poprawiających standard obsługi w Porcie Lotniczym inwestycji czy dynamiczny rozwój siatki połączeń oferowanych w ruchu pasażerskim. – To dla nas ogromny zaszczyt. To jest nasz wspólny sukces! Do tej nagrody przyczynili się m.in. pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Wszystkie działania dotyczące m.in. rozwoju siatki połączeń i infrastruktury umotywowane są właśnie dynamicznie rosnącą mobilnością mieszkańców Pomorza oraz zwiększającą się liczbą osób odwiedzających nasz Region – powiedział odbierający nagrodę w Warszawie Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Port Lotniczy w Gdańsku rozwija się prężnie. Realizowany projekt, w skład którego wchodzi głównie budowa nowego terminalu pasażerskiego, drogi kołowania oraz dwóch płyt postojowych dla samolotów, wart jest 400 mln złotych netto. Uruchomiono 19 nowych tras, wszystkie w bieżącym roku.