www.wejherowo.pl

Wandale w nocy z piątku na sobotę uszkodzili dziewięć pergoli, dwie ławki oraz pięć koszy na śmieci w Parku Miejskim w Wejherowie. Jednego ze sprawców zatrzymała straż miejska.

www.wejherowo.pl

 Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców. Dlatto, co się stało w miniony weekend wprawiło wejherowian w osłupienie. Jak informuje Zenon Hinca – zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wejherowie, wandale wyrwali ławki z podstawą i przenieśli je w inne miejsce. Jedną znaleziono w pobliskim rowie, natomiast drugą ławkę, przęsło pergoli i kosz na śmieci znaleziono pod ogrodzeniem prywatnej posesji przylegającej do parku od strony ul. św. Jacka. Ponadto jedna z pergoli została połamana i wrzucona do rowu. – Jakby tego było mało,  dwa kosze na śmieci zostały wyrwane z gruntu i skrzywione w podstawie, a trzy kolejne po wyrwaniu z podstawy zostały wyrzucone w inne miejsce. W parku ujawniono również częściowo wykopane trzy świerki, które mogły być przygotowane do wywiezienia – wyjaśnia Z. Hinca. Jeden z podejrzanych został zatrzymany w poniedziałek. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia strażników, sprawca dewastacji odpowie za swój czyn przed sądem i będzie musiał ponieść koszty związane z naprawą zdewastowanego mienia.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej apeluje do mieszkańców, aby szybko reagowali na niszczenie mienia publicznego i natychmiast powiadamiali Straż Miejską bądź Policję. – Wspólnie musimy walczyć z wandalizmem w naszym mieście – mówi Zenon Hinca.

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.