fot. Flickr / after.design

Coroczna ogólnopolska impreza charytatywna organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w styczniu po raz XX- ty. Tym razem pomoc otrzymają wcześniaki oraz kobiety w ciąży z cukrzycą.

fot. Flickr / after.design

Gramy z pompą!, czyli zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wielki Finał 8 stycznia 2012 roku. Tym bardziej warto zastanowić się nad pomocą osób chorych na cukrzycę, gdyż choroba ta została uznana za chorobę cywilizacyjną. Na zachorowania na cukrzycę według specjalistów wpływa wiele czynników, najczęściej wskazuje się na powszechność szczepień, ogromną ilość konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku w dostępnych produktach żywnościowych. W gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym lekarze dbają o szybką i trafną diagnozę, dzięki czemu odnotowuje się mniejszą liczbę powikłań. Zagrożeniem dla kobiet w ciąży z cukrzycą może być zagrożenie przedwczesnym porodem, stan przedrzucawkowy czy zwiększone prawdopodobieństwo cięcia cesarskiego.

Fundacja dzięki XX Finałowi chce także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce).

W XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebranych zostało ponad 45 mln złotych. Utworzonych zostało 1500 sztabów, zagrano 800 koncertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.