fot. gk

Władze Lęborka rozpoczęły program zapobiegający bezdomności zwierząt na terenie miasta.  Urząd będzie finansował wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji oraz usypianie ślepych miotów u bezdomnych kotów.

fot. gk

Głównie chodzi o zbyt dużą populację kotów na  terenie gminy. W lęborskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne ze społecznymi opiekunami bezdomnych kotów. – Na spotkaniu omówione zostały zasady „Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Lębork”, a co za tym idzie wyłapywania bezdomnych kotów, udostępniania klatek samołapek, dostarczania złapanych kotów do lekarza weterynarii, z którym miasto ma podpisaną umowę o świadczenie usług z zakresu zabiegów i opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi – wyjaśnia biuro prasowe UM w Lęborku. Te zabiegi to: sterylizacja, kastracja, opieka i usypianie ślepych miotów. Miasto podpisało umowę z gabinetem weterynarii Mirvet Mirosława Frączka przy ul. Czołgistów 6. Wszelkie zabiegi są finansowane w 100 % przez gminę. Koty bezdomne muszą zostać dostarczane do przychodni weterynaryjnej przez opiekunów społecznych oraz przedstawicieli OTOZ Animals Inspektoratu w Lęborku. Uczestnicy spotkania w ratuszu zostali zapoznani z regulaminem wydawania wniosków na sterylizację bądź kastrację kotów dziko żyjących.

fot. UM w Lęborku: Spotkanie społecznych opiekunów bezdomnych zwierząt

Społeczni opiekunowie bezdomnych zwierząt powinni zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Lęborku (pok. C 201), gdzie otrzymają wniosek o skierowanie kota na zabieg oraz, w razie potrzeby, wypożyczą klatkę samołapkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.