fot. sxc.hu

Gaz rozweselający to nowość na lęborskiej porodówce i już przebój wśród przyszłych mam. Do szpitala zgłaszają się kolejne kobiety, którą chcą rodzić pod bezpiecznym znieczuleniem przy pomocy podtlenku azotu.

fot. sxc.hu

Poród z gazem rozweselającym nie jest wszędzie dostępny. W lęborskiej placówce, taka możliwość pojawiła się dwa miesiące temu. Teraz, pacjentki są gotowe przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby rodzić właśnie w Lęborku.

Zależnie od bólu, rodząca sama dozuje sobie dawkę podtlenku azotu, który go nie likwiduje, ale zmniejsza. W czasie porodu nie jest potrzebna obecność anestezjologa. To w pełni bezpieczna metoda, która pomaga szczególnie młodym matkom przy ich pierwszym dziecku.

Jedna butla gazu rozweselającego kosztuje niemal 2 tysiące złotych. NFZ nie finansuje jego zakupu i szpital musi płacić własnymi środkami. Jak mówi Andrzej Sapiński, dyrektor lęborskiego szpitala, to wartościowa inwestycja, która podkreśla wysoki standard świadczonych usług, dodaje placówce prestiżu i przyciąga nowe pacjentki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.