Fot. UM Kartuzy

Samorządowcy zapowiedzieli  budowę kolejnej obwodnicy – tym razem w Kartuzach. Droga ma powstać w 2015 r. Porozumienie intencyjne w tej sprawie podpisali burmistrz Kartuz Mirosława Lehman  i  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. 

Fot. UM Kartuzy

Rozmowy o budowie obwodnicy rozpoczęły się dwa lata temu, gdy  gmina przyjęła na siebie obowiązek wykonania studium  ekonomicznego i środowiskowego. Teraz opracowanie warte blisko 500 tys. zł gmina przekazała Urzędowi Marszałkowskiemu. – My zobowiązujemy się do wykonania dokumentacji północnej części obwodnicy. Projektanci opracowali już trzy warianty drogi oraz tzw. wariant zerowy, czyli pozostawienie ruchu drogowego bez zmian – powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu marszałek Struk.

Do dalszych opracowań został wybrany wariant pierwszy, który dzieli się na obwodnicę północną i południową. Cała obwodnica ma mieć 11 km. Obejmie ona miasto od strony ul. Gdańskiej poprzez Grzybno, Prokowskie Chrusty i połączy się z drogą nr 211 z Kartuz do Sierakowic zaraz za lasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.