Fot. Projekt basenu w Bytowie

Aż 16 wykonawców chce budować miejski basen  w Bytowie.  Komisja przetargowa otworzyła koperty z ofertami. Inwestycja będzie kosztować ok. 25  mln zł.

Komisja przetargowa otworzyła oferty budowy bytowskiego basenu. Najtańsza opiewa na kwotę 21,6 mln zł, najdroższa zaś na 35 mln zł. Gmina wstępnie zabezpieczyła na budowę basenu  19 mln zł. Teraz komisja przetargowa bada, czy złożone oferty spełniają wszystkie kryteria postawione w warunkach zamówienia.

– Jeżeli najtańsze oferty będą spełniać wszystkie warunki formalno-prawne uważam, że gmina powinna wyasygnować dodatkowe pieniądze na budowę basenu i rozstrzygnąć przetarg – mówi burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. Decyzja w tej sprawie należeć jednak będzie do burmistrza i radnych następnej kadencji.

Fot. Projekt basenu w Bytowie

 
O budowie pierwszego w Bytowie basenu mówi się od wielu lat. Aquapark ma być zlokalizowany na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego budowa zakończy się w 2012 r. Pływania będzie miała  wymiary: 12,5 na 25 metrów. Powstanie także część rekreacyjna, m.in. ze zjeżdżalnią, brodzikiem dla dzieci, wodospadem i jacuzzi. Na piętrze będzie studio fitness i część gastronomiczna. Roczne koszty utrzymania bytowskiego parku wodnego szacuje się na około 1,5 miliona złotych. Inwestycja  będzie kosztować ok. 25 mln zł – z tego 5 mln zł miasto  otrzyma od marszałka województwa i 2 mln zł z powiatu bytowskiego. Bilet wstępu na basen ma kosztować 12 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.