Baseny termalne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wypoczywających. / fot. sxc.hu

Mieszkańcy oraz władze Łeby zabiegają o przekształcenie ich miasteczka z kurortu w uzdrowisko. Pomysł powstał już kilka lat temu. Teraz poczyniono kroki, które mają przyśpieszyć jego realizację.

Baseny termalne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wypoczywających. / fot. sxc.hu

Kluczem do sukcesu w uznaniu Łeby za kurort są ogromne pokłady wód termalnych, które odkryto pod miastem jeszcze w latach 60. Wydobyta z głębin gorąca woda, mogłaby posłużyć do leczenia kuracjuszy. Dzięki temu miasto ożyje także poza sezonem i zyska dodatkowy prestiż. Burmistrz Andrzej Strzechmiński z kilkoma radnymi był już w Pyrzycach, gdzie wody termalne służą do ogrzewania budynków. Teraz chcą odwiedzić Uniejowo, słynące z leczniczych właściwości tamtejszych gorących źródeł.

Za uzdrowisko, miejscowość lub gminę, uznaje Rada Ministrów w drodze rozporządzenia i na podstawie ustawy o uzdrowiskach i lecznictwie uzdrowiskowym. Niezbędne jest spełnienie określonych w niej warunków. To m.in. właściwości lecznicze klimatu i krajobrazu, naturalne zasoby lecznicze  oraz inne czynniki środowiskowe mające korzystny wpływ na wyniki świadczeń zapobiegawczych i leczniczych. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, Łeba byłaby trzecim uzdrowiskiem w województwie pomorskim, po Sopocie i Ustce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.