fot. sejm.gov.pl

Kilkunastu pomorskich parlamentarzystów razem ze swoimi kolegami z innych regionów Polski rozpoczęło dziś pracę w Sejmie i Senacie. Każdy z nich złożył uroczyste ślubowanie. Marszałkiem Sejmu została była minister zdrowia Ewa Kopacz.

Pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji otworzył marszałek senior Józef Zych z PSL. Po tradycyjnym trzykrotnym stuknięciu laską, odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i uroczystym powitaniu gości, Zych oddał hołd poprzedniemu marszałkowi seniorowi Zbigniewowi Relidze i ofiarom katastrofy smoleńskiej. Podczas pierwszego posiedzenia głos zabrał także Prezydent Bronisław Komorowski.

– Rozpoczęcie nowej kadencji zawsze skłania do zastanowienia się nad tym, czego Polska potrzebuje najbardziej dla swojego rozwoju i czego w najbliższych latach najbardziej oczekują Polacy – zwrócił się do nowego Sejmu Prezydent Komorowski. Wszyscy obecni posłowie składali uroczyste ślubowanie, które jest jednym z warunków sprawowania mandatu.

fot. sejm.gov.pl

W  uroczystości uczestniczyli także pomorscy parlamentarzyści. Dla części z nich był to wyjątkowy dzień, gdyż w parlamentarnych ławach zasiedli po raz pierwszy.

Nową Marszałek Sejmu została Ewa Kopacz, rekomendowana przez Platformę Obywatelską. Sejm wybrał także  5 wicemarszałków: Cezarego Grabarczyka z PO, Marka Kuchcińskiego z PiS, Eugeniusza Grzeszczaka z PSL,  Jerzego Wenderlicha z SLD oraz – w drugim podejściu – Wandę Nowicką z Ruchu Palikota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.