fot. sxc.hu

Na stronie Urzędu Miasta w Sopocie mieszkańcy będą mogli zagłosować na nową lokalizację schroniska dla bezdomnych zwierząt. Z dokonanego przeglądu siedmiu miejsc, pod głosowanie poddane zostaną dwie lokalizacje.

fot. sxc.hu

W sondzie do wyboru będzie teren parku grodowego (zabudowania po obiektach gospodarczych – szklarzu) oraz ul. Reja za ogrodami działkowymi. Po wskazaniu przez mieszkańców lokalizacji, magistrat przystąpi do wszczęcia procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego (koniecznego w obu przypadkach), następnie zostanie rozpisany konkurs na opracowanie koncepcji urbanistycznej obiektu. Potem już tylko prace projektowe i budowa. Sopot postara się o pozyskanie na ten cel pieniędzy z UE.

Sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt rozpoczęło swoją działalność ponad 48 lat temu. Pod koniec lat 90 –tych zostało częściowo zmodernizowane. Nie spełnia jednak obecnych wymogów technicznych i odbiega od współczesnych standardów. Prezydent Sopotu polecił służbom architektonicznym oraz inżynieryjnym dokonania przeglądów możliwych lokalizacji dla nowego obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.