fot. UKS 1 SOLEX Lębork

Na ogólnopolskich zawodach pływackich dla młodzieży w Słupsku, doskonałą dyspozycję startową zaprezentowała dwójka młodych pływaków z UKS jedynka SOLEX Lębork. W zawodach rywalizowało ponad 500 pływaków z 12 klubów.

fot. UKS 1 SOLEX Lębork

VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości odbyły się 5 listopada na pływalni SOSiR w Słupsku. Magdalena Wójcik została uznana najlepszą pływaczką słupskich zawodów i z rąk organizatorów otrzymała okazały Puchar. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego wygrała wyścigi na dystansach 100 m stylem dowolnym i zmiennym oraz zajęła II miejsce w wyścigach na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Wśród chłopców wysokie umiejętności zaprezentował Dawid Tołłoczko wygrywając wyścigi w kategorii 13-latków na dystansach 100 m stylem klasycznym i zmiennym. Do dwóch złotych medali dołożył brązowy krążek zajmując III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. W młodziczkach 12-letnich Barbara Szyca zajęła III miejsce na 100 m stylem dowolnym. W kategorii dzieci 10-letnich medale wywalczyli Hubert Syldatk dwa srebrne medale zajmując II miejsca na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym oraz Jan Horackiewicz – brązowy krążek na 50 m stylem motylkowym.

– Cieszę się, z sukcesu Magdy oraz doskonalej postawy Dawida, który uzyskał wartościowy wynik na dystansie 100 m stylem klasycznym osiągając rezultat 1:17,89. Wierzę, że na zawodach w Lęborku, 26 listopada, moi podopieczni zdobędą więcej medali. – powiedział po zawodach trener Dariusz Gromulski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.