fot. runowo.pl

Huczne obchody dnia św. Huberta zorganizowano w Runowie. Kilkudziesięciu jeźdźców wzięło udział w gonitwie za lisem oraz innych konkurencjach przygotowanych na zakończenie sezonu otwartego w jeździectwie.

fot. runowo.pl

Na imprezę przyjechała młodzież z całej Polski, ale nie zabrakło również gości z zagranicy oraz mieszkańców regionu. Zabawa rozpoczęła się odmianą gonitwy dla najmłodszych uczestników polegająca na poszukiwaniu ukrytego lisa w lesie. Dzieci po krótkim spacerze konnym rozjechały się po lesie w poszukiwaniu ukrytych lisów i paczek ze słodyczami zawieszonych na drzewach. W tym roku odnalezienie lisiej nory udało się Natalii Banaszek, Oli Pelzer i Patrycji Grabowskiej.

Najbardziej widowiskowym wydarzeniem Hubertusa była wielka gonitwa za lisem. Uciekający na Burzy, Radosław Naplocha, na co dzień trenujący w Stajni Pałac Runowo, próbował uciec przed grupą ok 19 jeźdźców, którzy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami, próbując zdobyć lisią kitę. Zwyciężczynią gonitwy była Joanna Błasiak ze Szczecina.  Na koniec odbyła się dekoracja uczestników i zwycięzców oraz runda honorowa, po której wszyscy udali się na dalsze świętowanie przy ognisku.

Galeria

fot. runowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.