fot. robertbiedron.pl

Wizerunek oraz dane wybranego w październiku z okręgu gdyńsko-słupskiego parlamentarzysty opublikowano na neonazistowskiej witrynie Redwatch. Jest tam też „lista zboczeńców”, jak nazywają autorzy strony wyborców Roberta Biedronia.

fot. robertbiedron.pl

W opisie przedstawiającym posła-elekta czytamy: Zamieszkały w Warszawie na dzielnicy Ursus, lecz z racji wykonywania obowiązkow poselskich wiekszość czasu będzie spedzał w okregu gdyńsko-słupskim.  Zachęcamy wszystkich ludzi kochających normalnie,odpornych na pedalskie argumenty,do bojkotu spotkań organizowanych przez posła BIEDRONKĘ (kochającą inaczej) (pisownia oryginalna). W tekście wymieniono także obwody wyborcze według powiatów z liczbą „zboczeńców popierających Biedronia”.

Oprócz szefa Kampanii Przeciw Homofobii, na zaktualizowanej po wyborach stronie ukazały się także zdjęcia i adresy młodych osób ze Słupska i Trójmiasta, które wg twórców witryny są „wrogami rasy”. Ułatwiające znalezienie przedstawionych ludzi informacjo dodatkowo opatrzono komentarzami w stylu: „niegroźny w starciu bezpośrednim”.

Czytaj także: Student skazany za faszyzm >>

Redwatch Polska to strona internetowa wzorowana na istniejących wcześniej projektach w Niemczech i Wielkiej Brytanii, na której anonimowi autorzy, wedle własnych poglądów publikują dane osób zagrażających „zdrowemu społeczeństwu”. W większości są to aktywiści organizacji lewicowych, anarchistycznych, imigranci czy homoseksualiści. Polskie organa ścigania próbowały doprowadzić do zamknięcia witryny już kilka lat temu, jednak strona znajduje się na amerykańskich serwerach gdzie podobna działalność jest legalna w ramach wolności słowa. Ukarano trzech mężczyzn zajmujących się aktualizacją treści, w tym studenta ze Słupska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.