fot. sxc.hu

Ulica Hutnicza w Gdyni na odcinku od ulicy Piaskowej do ulicy Północnej zostanie zamknięta na czas przebudowy. Prace potrwają od piątku (4.11) godziny 20:00 do poniedziałku (7.11) do godziny 4:30

fot. sxc.hu

Spowodowane utrudnienia dla zmotoryzowanych wiązać się będą z przebudową przejazdu kolejowego. Zamontowany zostanie szlaban oraz kamery. Kolej na przejeździe przy skręcie w ulicę Piaskową jest rzadkim widokiem, ale nie oznacza to, że w ogóle tamtędy nie jeździ. Sporadyczne przejazdy kolei usypiają czujność kierowców. Aby nie dopuścić do kolejnych tragedii, które miały już miejsce, PKP Polskie Linie Kolejowe uznało za słuszne zabezpieczenia przejazdu na ulicy Hutniczej. – Musimy wykonać tam prace, by było bezpieczniej. Dlatego montujemy dwie kamery, które będą zapisywać obraz oraz rogatki. Niestety wielu kierowców zapomina, że na każdym przejeździe to pociąg, a nie samochód ma pierwszeństwo – mówi Leszek Lewiński , wicedyrektor gdyńskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe.

W związku z powyższą sytuacją na osoby podróżujących autobusami linii R, będą czekały zmiany w trasie przejazdu. W kierunku Kaczych Buków i Pogórza Dolnego, od przystanku „Hutnicza – Piaskowa” do przystanku „Gruszkowa” autobusy linii R, będą kursować ul. Hutniczą, Piaskową, Chylońską, Północną i z powrotem Hutniczą. Na trasie objazdu nie będą obowiązywać żadne przystanki.

W kierunku Rumi Dworca PKP, od przystanku „Gruszkowa” do pętli „Rumia Dworzec PKP” autobusy linii R będą kursować z pominięciem północnej części Janowa, ul. Hutniczą, Północną, Chylońską i Morską w Gdyni, Sobieskiego i Starowiejską w Rumi.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki:
– „Piaskowa” przy ul. Chylońskiej,
– „Janowo SKM – Sobieskiego” przy ul. Sobieskiego,
– „Urząd Miasta Rumi” przy ul. Sobieskiego.

W celu zapewnienia dojazdu do Janowa, na trasie okrężnej: Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Dąbrowskiego – Pomorska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP funkcjonować będzie linia zastępcza 9R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.