fot. Państwowa Straż Pożarna

Cztery osoby trafiły do szpitala w Słupsku z powodu zatrucia czadem. Tlenek węgla ulatniał się z niesprawnego piecyka gazowego. Zatruciu mogło ulec nawet kilkanaście osób, ponieważ czad przedostał się także do sąsiednich mieszkań. Większości lokatorów kamienicy nie było w domu.  

fot. Państwowa Straż Pożarna

Do wypadku doszło w kilkurodzinnym domu na osiedlu akademickim w Słupsku.  Czworo lokatorów jednego z mieszkań zaczęło narzekać na potworny ból głowy. Gdy jedna z osób straciła przytomność, pozostali członkowie rodziny natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy szybko okazało się, że przyczyną wypadku jest czad, który ulatniał się z piecyka gazowego. Strażacy przyznają, że tylko szczęśliwy zbieg okoliczność uratował przed zatruciem kilkunastu kolejnych lokatorów budynku.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest niesprawna wentylacja bądź nieszczelne przewody kominowe. Każdego roku w całej Polsce z powodu zatrucia czadem umiera ponad 100 osób. Kolejne kilkaset trafia do szpitala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.