fot. Wikipedia / Zwiadowca21

W gminie Wicko (powiat lęborski) powstanie wkrótce farma wiatrowa. Spółka Tauron Ekoenergia ogłosiła przetarg na budowę siłowni wraz z dostawą turbin o mocy 40 MW. Szacunkowy koszt netto inwestycji to ok. 150 mln zł.

fot. Wikipedia / Zwiadowca21

Pomiędzy Wickiem a Wrześciem powstanie dwadzieścia sztuk wiatraków o mocy 2 MW każdy. Ogłoszony przetarg obejmuje także wykonanie niezbędnych projektów wykonawczych oraz budowę infrastruktury towarzyszącej tj. dróg dojazdowych, placów montażowych sieci SN oraz stację przekaźnikową z podłączeniem do istniejącego  Głównego Punktu Zasilającego „Wicko”. Termin składania ofert określono na 8 listopada 2011r.

Do tej pory gmina dużo zyskała na współpracy z inwestorami, którzy planują budowę wiatraków na jej terenie. Otrzymała pieniądze na remont miejscowego ośrodka kultury, 300 tys. zł od spółki PGE Energia Odnawialna SA trafiły na rozbudowę sali gimnastycznej przy szkole w Maszewku. Od spółki Bels Investment gmina dostała 70 tys. zł na zakup busa dla osób niepełnosprawnych. Kolejne 100 tys. zł otrzyma na inwestycje związane z chodnikami i oświetleniem ulicznym w miejscowościach Białogarda i Wicko od firmy Szelf z Bydgoszczy, która chce postawić kolejne 5 wiatraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.