fot. sxc.hu

Na początku listopada, przez cztery dni Sopot gościć będzie grupę 10 nauczycieli ze szkół polskich w Grodnie (Białoruś). Zaproszeni nauczyciele będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i zajęciach edukacyjnych wspomagających pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą.

fot. sxc.hu

Program wizyty obejmuje m.in. obserwacje prowadzonych zajęć lekcyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, spotkania merytoryczne z sopockimi nauczycielami, warsztaty metodyczne na temat pracy z uczniami zdolnymi oraz z uczniami z dysfunkcją, omówienie systemu monitorowania osiągnięć uczniów oraz przedstawienie na przykładzie sopockich szkół nowoczesnych metod nauczania (e-learning, dzienniki elektroniczne).

Całkowity koszty pobytu (przejazd, zakwaterowane i wyżywienie oraz program – ok. 13. tys. zł) nauczycieli z Białorusi pokrywa miasto Sopot, które od wielu lat współpracuje ze Związkiem Polaków na Białorusi. Na prośbę Andżeliki Borys co roku organizowane są wizyty studyjne działaczy polonijnych.

Ponadto od wielu lat w Sopocie przyjmowane są  liczne grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi w ramach akcji Lato z Polską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.