fot. sxc.hu

Mądre i ciekawe świata oraz rządzących nim praw dzieciaki, wespół z naukowcami prowadzić będą zajęcia z różnych dziedzin wiedzy w gdyńskim oddziale Polskiej Akademii Dzieci.

fot. sxc.hu

 Szkoła Wyższa Prawa i Dyplomacji w Gdyni jest pierwszą gdyńską uczelnią (dołączyła do grona takich „gwiazd” jak UJ, UAM), która w ramach projektu PAD zaprosiła najmłodszych (130 dzieci z gdyńskich szkół podstawowych) na Uczelnię. Zajęcia odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca.  Absolutnym novum jest fakt, iż w PAD wykładowców jest zawsze dwóch  – jeden Mały (uczeń szkoły podstawowej) i jeden Duży (wykładowca goszczącej PAD Uczelni). Celem jest rozbudzenie pasji badawczych u dzieci, namówienie do prezentacji swoich  projektów badawczych.

Osoby współpracujące z PAD pomagają młodym naukowcom w przygotowaniu prezentacji z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych.

Projekt PAD jest wyjątkowy w skali całej Europy: otwiera drzwi uczelni wyższych dla dzieci niezależnie od ich pozycji społecznej czy wyników w nauce i daje im możliwość podzielenia się z rówieśnikami oraz naukowcami swoimi pasjami w trakcie cyklicznych comiesięcznych wykładów. Pomysłodawcą idei PAD jest dr Agata Hoffman.

Inauguracja – z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka – jutro, 28 października  w siedzibie  Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.