fot. drutex.pl

Burmistrz Bytowa stara się jak może, aby Drutex nie przeniósł działalności do Słupska. Wraz ze swoim wspólnikiem zrzekli się dzierżawy gruntów, na których firma chce wybudować nowe hale produkcyjne.

fot. drutex.pl

Teren znajdujący się między Bytowem a Dąbiem Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa oraz jego wspólnik dzierżawili od Agencji Nieruchomości Rolnych. Teraz, gdy złożyli rezygnację, Agencja przystąpi do procedur związanych z jego sprzedażą.

Pozostaje kwestia zagospodarowania sąsiedniej działki, którą także zainteresowany jest Drutex. Niezbędna jest zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy, które obecnie zakłada wyłączenie na niej pasa drogowego, co byłoby przeszkodą w przypadku inwestycji. Władze Bytowa zapewniają, że przychylą się do wniosku Drutexu i wprowadzą odpowiednie zmiany.

Właściciele firmy wciąż milczą na temat zmiany swojej decyzji o przenosinach do Słupska. W obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że ich postulaty zostaną spełnione i nie będzie żadnych przeszkówd, aby największy pracodawca w regionie pozostał w Bytowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.