fot. sxc.hu

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza w niedzielę (30 października) do Muzeum Miasta Gdyni na koncert „Pamięci gdynianina”. Początek – godz. 12.00.

fot. sxc.hu

Będzie to koncert kompozytorski Eugeniusza Sperskiego. W programie m. in. mazurki i preludium na fortepian, miniatury na wiolonczelę i fortepian oraz pieśni.

Wystąpią: Anna Prabucka-Firlej – fortepian, Krzysztof Sperski (syn Eugeniusza Sperskiego) – wiolonczela oraz Joanna Sperska (wnuczka) – sopran. Krzysztof Sperski i Anna Prabucka-Firlej są absolwentami i obecnie profesorami Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat wspólnie występują. Koncertowali w całej Europie, a także Teheranie i Ameryce Południowej.

Koncert poprowadzą Barbara Żurowska-Sutt oraz Krzysztof Sperski. Obowiązują bilety wstępu do muzeum: normalny – 7 zł i ulgowy – 4 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Eugeniusz Sperski (1911-2002) – oficer Polskiej Marynarki Handlowej, naczelnik Zarządu Promów Morskich PKP, Oddziału Trakcji i Parowozowni w Gdyni. Pierwszą kompozycję napisał w latach 30-tych, ostatnia powstała w 1999 r. Jest kompozytorem ponad 40 utworów – głównie miniatur fortepianowych i pieśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.