mat. prasowe
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni zaprasza w piątek (28 października) na prelekcję Huberta Bilewicza „Meble metalowe. Maszyny czy ikony modernistycznego dizajnu?” w ramach cyklu „Archi Prelekcje na Gdyńskim Szlaku Modernizmu”. Początek – godz. 18.00.

Prelekcja będzie dotyczyła awangardowych maszyn do siedzenia, w tym słynnych krzeseł i foteli z metalowych giętych rurek, projektowanych przez twórców nowoczesnego dizajnu od polowy lat 20. ubiegłego stulecia, naśladowanych i produkowanych także w międzywojennej Polsce.

Hubert Bilewicz – historyk sztuki, nauczyciel akademicki. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Kilkanaście ostatnich lat uczył w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się historią architektury i designu oraz gender studies. Interesują go zwłaszcza rozmaite (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Współpracuje z ogólnopolską inicjatywą na rzecz wolności twórczej i swobodnego dostępu do dóbr kultury Indeks 73. Jest egzaminatorem maturalnym z zakresu historii sztuki, autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorem książki o architekcie Włodzimierzu Padlewskim oraz współautorem podręcznika sztuki dla gimnazjum. Publikował m.in. na łamach „Architektury”, „Designu”, „Spotkań z Zabytkami”.

Cykl „Archi Prelekcje na Gdyńskim Szlaku Modernizmu” przybliża okres lat 20. i 30. w architekturze i wzornictwie. Gośćmi spotkań są naukowcy i eksperci – historycy, architekci, publicyści.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.modernizmgdyni.pl .

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.