fot. sxc.hu

Październik to miesiąc walki z rakiem. Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, która realizuje dwa projekty – „Akademię Walki z Rakiem” oraz program „Odważni wygrywają”, postanowiła podkreślić znaczenie profilaktyki nowotworowej, szczególnie wśród młodzieży – przez kulturę i sztukę.

Jutro (26 października) sto uczennic ostatnich klas gdyńskich liceów ogólnokształcących obejrzy w Teatrze Miejskim monodram „Lewa wspomnienie prawej” na podstawie zapisków dziennika Krystyny Kofty. Zaprezentuje go przyjaciółka autorki Teresa Stępień-Nowicka.

fot. sxc.hu

Za pomocą sztuki opartej na prawdziwej historii dziennikarki i felietonistki fundacja chce zachęcić uczennice, młode kobiety, do większej uwagi i dbałość o własne zdrowie w ramach profilaktyki nowotworowej.

Drugim akcentem niekonwencjonalnego października jest stworzony w ramach kampanii edukacyjnej „Odważni wygrywają – profilaktyka raka jądra” mural przy ul. Buczka w Gdyni (przy przejściu podziemnym). Łagodny w formie a zarazem intrygujący przekaz skierowany głównie do młodych mężczyzn stworzyła grupa trójmiejskich graficiarek „Grafitówki”.

Przypominamy, że kampania wskazuje na konieczność jak najszybszej wizyty u lekarza specjalisty w przypadku zauważenia pierwszej niepokojącej zmiany. Istnieje ścisły związek pomiędzy wczesnym rozpoznaniem nowotworu a skutecznością leczenia. Kampania ma uwrażliwić młodych mężczyzn (16-34 lata), będących w grupie ryzyka najwyższej zachorowalności, na najmniejsze, niepokojące zmiany pojawiające się w ciele. Więcej informacji na stronie internetowej: www.odwazni.com .

Strona internetowa Fundacji „Gdyński Most Nadziei: www.mostnadziei.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.