mat. prasowe

Gimnazjum nr 1 w Rumi otrzymało certyfikat „Szkoły odkrywcy talentów”. Szkoła daje uczniom dużo możliwości, ale co ważne chcą z nich korzystać odkrywając swoje talenty.

mat. prasowe

Gimnazjum im. ks. Stanisława Ormińskiego brało udział w projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Otrzymanie tytułu „Szkoły odkrywcy talentów”, to prestiż dla szkoły, która wyróżniła się w odkrywaniu, następnie promowaniu i pomaga w dalszym rozwoju zdolnych uczni. Szkoła prowadzi klasy sportowej z programem innowacyjnym w zakresie lekkiej atletyki i pływania. Uczniowie trenują na hali sportowej i pływalni MOSiR. Dodatkowo uczestniczą w treningach w ramach zajęć pozalekcyjnych i startują w zawodach.

W Gimnazjum działa redakcja gazetki szkolnej Autograf. Uczniowie raz w tygodniu pracują nad redakcją kolejnych numerów miesięcznika na platformie internetowej Junior Media, biorą udział w warsztatach w regionalnych redakcjach. Uczniowie zbierają materiały, przeprowadzają wywiady i sondaże w szkole i na terenie miasta, recenzują wydarzenia kulturalne. Uczniowie rozwijają uzdolnienia muzyczne i plastyczne w innowacyjnej klasie artystycznej. Utworzyli zespół instrumentalny i odbywają próby w każdym tygodniu. W dziedzinie plastyki uczniowie wykorzystują różnorodne techniki, tworzą wystawy prac, organizują konkursy, uczestniczą w życiu kulturalnym. Opanowali grę na instrumentach: trąbka, saksofon, gitary, tamburyno. Orkiestra uświetnia szkolne i miejskie uroczystości. Zdobyli I m. w Pomorskim Konkursie Plastycznym Moja Rodzina i Grand Prix Konkursu Zaczarowana Choinka org. przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. To jedne z wielu zajęć, którymi może się poszczycić szkoła i z dumą promować uzdolnioną młodzież.

Szkoła cieszy się z przyznanego tytułu i jednocześnie zapowiada umożliwiać uczniom ich talentów w różnych kierunkach. Gratulacje należą się zarówno pedagogom Gimnazjum, pani dyrektor Jolancie Braun oraz utalentowanym, pełnym energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.