fot. sxc.hu

Tradycyjnie 11 listopada w Gdyni odbędzie się Jesienny Bieg Niepodległości. Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania dystans o długości 10 kilometrów.

fot. sxc.hu

Organizatorem biegu jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdyni. Bieg Niepodległości jest ostatnim z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011. Impreza poza popularyzacją zdrowego spędzania czasu ma na celu również uświetnienie 93. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 11:55.  Start i Meta do wszystkich biegów usytuowana będzie w Marinie Gdynia na Al. Jana Pawła II 13 A. Jako pierwsi wystartują Nordic Walkerzy, którzy do pokonania będą mieli ponad 3km trasę, prowadzącą przez gdyńską Marinę oraz Skwer Kościuszki. Następnie kolejno w ramach imprezy rozegrane zostaną następujące Biegi :

  • I Bieg – Szkoły Podstawowe dystans 1,0km.  start : godz. 12.45
  • II Bieg – Szkoły Gimnazjalne dystans 2,0km. start : godz. 13.15
  • III Bieg – Szkoły Ponadgimnazjalne dystans 3,0km. start : godz. 13.45
  • IV Bieg – Bieg Główny dystans 10,0km. start : godz. 15.00.

Bieg Główny z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością wśród uczestników z całej Polski. W roku 2005 Bieg Główny ukończyły 202 osoby, rok później 271. W 2007 roku biegało już 287 zawodników by w 2008 zbliżyć się do granicy 500. W 2009 linię mety przecięło 784 biegaczy by rok później osiągnąć liczbę 1 396 zawodników kończących Jesienny Bieg Niepodległości.

Dla każdego, kto pokona 10 kilometrową trasę organizatorzy przygotowali pamiątkowy, specjalnie odlewany na tą okazję medal, który wraz z pozostałymi medalami z Biegu Europejskiego i Świętojańskiego złożą się w jedną całość. Dla najlepszych zawodników, przewidziano cenne nagrody – puchary, wycieczki promem do Szwecji oraz nagrody finansowe.

Dla najlepszych zawodników i zawodniczek biorących udział w cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych 2011 przewidziano również premie finansowe, określone w regulaminie zawodów.

Do Biegu Niepodległości można zgłaszać się wyłącznie poprzez stronę internetową www.maratonypolskie.pl oraz organizatora www.gosirgdynia.pl do dnia 28 października.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.