mat. prasowe

Już pewne – za niespełna dwa lata, we wrześniu 2013 r. – Gdynia będzie miała największą w Trójmieście i jedną z największych w Polsce galerii handlowych. To Centrum Handlowe Wzgórze. Będą w nim sklepy najpopularniejszych światowych marek.

Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 000 m2. Znajdzie się tu 270 sklepów, a wśród nich takie nowości w Trójmieście jak TopShop, MAC Cosmetics, Dorothy Perkins, Miss Selfridge, ReyJay, Massimo Dutti, a także kolejne Office Shoes, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Helios czy Reserved. Podpisane są już umowy na wynajęcie 70 % powierzchni handlowej i rezerwacji dalszych 10% powierzchni. Będzie także kino, kręgielnia liczne kawiarnie i strefy zbaw. Powstanie prawdziwe centrum rozrywki.

– Jestem przekonany, że  powrót do realizacji tego ważnego dla miasta, wpływającego na jakość życia mieszkańców, największego dziś  projektu inwestycyjnego w Gdyni, to  najbardziej widoczny znak ożywienia w branży nieruchomości i jasny sygnał, że  kryzys  mija –  mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Centrum Wzgórze, to nowe miejsca pracy – zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu.

Inwestorem jest firma Mayland Real Estate sp z o.o., która poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem. Pewność realizacji tego projektu wynika z gwarancji finansowania go kredytem 137 mln Euro przez dwa polskie banki: Pekao S.A. oraz BZ WBK S.A. Galeria stworzy ponad pół tysiąca miejsc pracy.

mat. prasowe

Jak informuje inwestor – Centrum Handlowe Wzgórze zostanie przebudowane według nowej koncepcji architektonicznej tak, aby stać się znanym miejscem zakupów i rozrywki w Trójmieście.  Yann Guen – wiceprezes zarządu Mayland RE  deklaruje, że firma uczyni wszystko, żeby budynek jak najbardziej wtapiał się w otoczenie i nie stanowił rany w okolicznej przyrodzie. Dla przykładu – elewacja kompleksu, przy użyciu nowych technologii, ma zmieniać swą kolorystykę w zależności od pór roku…

Z okazji rozpoczęcia budowy Mayland przygotował dla mieszkańców Gdyni wystawę poświęconą architekturze i przyszłemu wyglądowi nowej galerii. Można ją oglądać w ustawionych na parkingu Centrum Handlowego Wzgórze sferycznych, białych namiotach do soboty, 22 października br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.