fot. galeriaszperk.com

Galeria Szperk powstaje przy ulicy Płk. Dąbka w Gdyni Pogórze. Ze sklepów i lokali usługowych, pierwsi klienci będą mogli skorzystać najprawdopodobniej już w lutym 2012r.

fot. galeriaszperk.com

Na 23 tysiącach mkw. powierzchni znajdzie się 60 sklepów i punktów usługowych oraz gastronomia. Największa powierzchnia w centrum zajęta będzie przez delikatesy Piotr i Paweł. – Komercjalizację Galerii Szperk rozpoczęliśmy z końcem 2010 roku. Do tej pory pozyskaliśmy m.in. takich najemców, jak Deichmann, Rossmann, H&M, Nomi, Reserved, Mohito, House czy Cropp. Operatorem spożywczym będzie sieć delikatesów Piotr i Paweł. W ciągu ostatnich kilku tygodni podpisaliśmy kolejne umowy. Do grona nowych najemców dołączą sieć Empik, marka Takko oraz stacja paliw BP, która będzie zlokalizowana na terenie kompleksu. W tej chwili galeria jest skomercjalizowana w 70 procentach i jesteśmy na etapie dopinania kolejnych umów z kilkoma sieciami odzieżowymi – mówi Marta Tymicka, z Ires Sp. z o.o., firmy odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Szperk. Potencjał demograficzny Centrum Handlowego Galerii Szperk stanowi 152 300 mieszkańców (w promieniu 5 km).

fot. galeriaszperk.com

Skąd nazwa galerii? Wzięła się od atrakcji przyrodniczej, jaką jest Mierzeja Rewska, zwana przez miejscowych Kaszubów „Szpyrk”. Rozdziela ona ciepłe wody od strony Pucka i bardziej słone, chłodniejsze od strony Gdańska. Została usypana przez te same prądy morskie co Mierzeja Helska. Szeroki u nasady na 40-50m Szpyrk, przy odpowiednim obniżeniu się wód w Zatoce, wyłania się z morza niemal na długości 1km. Po jednej stronie cypla, nawet przy bardzo silnym wietrze pozostaje pas gładkiej, niewzburzonej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.