fot. mtgsa.com.pl

9 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku to wydarzenie, które przyciąga nie tylko osoby z branży, ale i miłośników świata kolei. W imprezie bierze udział 500 wystawców z 18 krajów.

fot. mtgsa.com.pl

Tegoroczne targi po raz pierwszy trwają cztery dni, dając szansę wystawcom zaprezentowania własnych przedsięwzięć oraz lepszego wykorzystania czasu na spotkania biznesowe. Czas na targach wypełniony jest seminariami, konferencjami i pokazami. Prezentowany jest najnowszy tabor kolejowy z polski i zagranicy takich firm jak: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding, Siemens Sp. z o.o., Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o., Bombardier Transportation, Voith Turbo Sp. z o.o., Newag SA, ZNLE S.A. oraz Solaris Bus & Coach S.A.

W trakcie targów można zobaczyć również tramwaj TRAMINO dla komunikacji poznańskiej, przygotowany przez firmę Solaris. Jeszcze dziś odbędą się dwie debaty, Kondycja polskiej infrastruktury kolejowej, organizowana przez Railway Business Forum oraz Program budowy i uruchomienia Kolei Dużych Prędkości w Polsce – stan realizacji i perspektywy, organizowana przez SIRTS i PKP PLK są. Ponadto atrakcją targów jest prezentacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która zrewolucjonizuje transport publiczny w Trójmieście i na Kaszubach. Połączy on Gdańsk i Gdynię z lotniskiem w Rębiechowie. Po raz pierwszy na TRAKO zaprezentuje się długo oczekiwane wydawnictwo „Leksykon Kolejowy”.

fot. mtgsa.com.pl

TRAKO to także wystawa modelarstwa kolejowego. Prezentowane podczas targów makiety, dioramy i modele, prezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny i wykonawczy. Przy okazji targów swój jubileusz 10 lecia istnienia obchodzą spółki grupy PKP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.