fot. UM Gdynia

Widok sprzętu budowlanego i zgromadzonych materiałów tuż obok Bulwaru Nadmorskiego u zbiegu z  Aleją Marsz. Piłsudskiego – intryguje spacerowiczów. To rozpoczęta 7 października inwestycja w ramach projektu: Ochrona wód Zatoki Gdańskiej Etap I, wspierana funduszami unijnymi. 

Jest to budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych  wraz z kanałami deszczowymi i  przepompownią, która potrwa do  końca  sierpnia 2012 r.

fot. UM Gdynia

Zakres prac obejmuje m.in.: rozbiórkę szaletów miejskich wraz z istniejącą przepompownią ścieków komunalnych przy Al. Marszałka Piłsudskiego, budowę sieci kanalizacji deszczowej, budowę zespołów urządzeń podczyszczających na sieci kanalizacji deszczowej wraz zagospodarowaniem i ogrodzeniem terenu do obsługi urządzeń oraz budowę przepompowni ścieków wraz z kolektorem grawitacyjnym i tłocznym przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. W końcowym etapie zostaną zagospodarowane tereny zielone i posadzone nowe drzewa.

Całkowity koszt robót to  prawie 18 milionów zł brutto. Inwestycja częściowo jest dofinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.