Fot. colosseum.com.pl

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wmurowano kamień węgielny pod budowę Inkubatora Technologicznego. Obiekt będzie kosztował 40 mln zł, a większość tej kwoty pokryje UE . Inwestorem jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Fot. colosseum.com.pl

W Słupsku rozpoczęła się budowa obiektu, który ma pomóc w rozwoju przedsiębiorczości. Podstawą inkubatora będzie obiekt biuro-technologiczny o powierzchni całkowitej 6 500 metrów kw. oraz powierzchni użytkowej 4 580 metrów kw. Będą to  powierzchnie biurowe, laboratoryjne, konferencyjne oraz technologiczne wraz z  przyłączami teleinformatycznymi. Będą tam mogły działać m.in. firmy  informatyczne, związane z przemysłem metalowym czy energią odnawialną. W inkubatorze powstanie też  zaprojektowane przez naukowców z Akademii Pomorskiej centrum popularyzacji nauki, które będzie dużą atrakcją turystyczną.

Fot. colosseum.com.pl

– Nie jest łatwo zaprojektować obiekt, który ma być swego rodzaju wyrazem innowacyjności, bo przecież tu będą pracować firmy tworzące nowe technologie. Bryła budynku jest surowa z dużą ilością szkła, a w środku nowoczesna, klimatyzowana i przystosowana do wszelkich potrzeb – mówi Mirosław Zwolski, architekt, który zaprojektował słupski inkubator.

Właściciele firm w inkubatorze będą mogli korzystać z obsługi administracyjno-biurowej firm, doradztwa biznesowego i promocji. Już teraz szefowie PARR uważają, że inkubator będzie przyciągał najemców małymi kosztami i preferencyjnymi cenami za wynajem.  Budowa Słupskiego Inkubatora Technologicznego kosztować będzie 40 mln zł. Większość środków pokryje Unia Europejska – w ramach tej dotacji  25 mln zł Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego otrzymała od marszałka województwa pomorskiego. Budowa zakończy się w grudniu 2011 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.