mat. prasowe

Z okazji Europejskiego Tygodnia Rekina Akwarium Gdyńskie Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy kolejny raz przyłącza się do akcji Shark Alliance wspierającej walkę o właściwą opiekę prawną dla tych zwierząt w Europie.

W najbliższe dwa weekendy (15-16 i 22-23 października) zaprasza na specjalnie przygotowany program.Goście akwarium dowiedzą się, jaka jest rola rekinów w przyrodzie, co oznacza „finning”, kto tak naprawdę jest najgroźniejszym drapieżnikiem na świecie, a także dlaczego gatunki rekinów są zagrożone i jak możemy im pomóc.

mat. prasowe

Jak co roku w ramach wydarzenia zbierane będą podpisy pod petycją skierowaną do Komisji Rybołówstwa Unii Europejskiej wspierającą propozycje zmian w regulacjach prawnych dotyczących poławiania rekinów. Petycja dostępna jest również online na stronie internetowej: www.sharkalliancepetition.org .

Program Europejskiego Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim (15-16/22-23 października w godz. 10.00-15.00):

  • punkt informacyjny przy wejściu do akwarium – goście zapoznają się z obecną sytuacją rekinów europejskich i będą mogli podpisać wspomnianą wcześniej petycję, chętne osoby wypełnią anonimowy kwestionariusz dotyczący ogólnego postrzegania rekinów (statystyczne opracowanie zostanie opublikowane na stronie internetowej akwarium po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Rekina);
  •  projekcje filmu o rekinach „Gospodarze rafy” w sali kinowej o każdej pełnej godzinie;
  •  kącik plastyczny dla dzieci „Nie taki straszny rekin jak go malują!”, prezentacja multimedialna „Ratujmy rekiny”, zęby i szczęka rekina pod mikroskopem, a także wystawa zdjęć bohaterów weekendu w galerii.

23 października o godz. 14.00 akwarium wyświetli liczbę podpisów zebranych pod petycją w sprawie zaostrzenia przepisów chroniących rekiny.

Również członkowie Klubu Młodego Odkrywcy Mórz będą mieli okazję się popisać. W galerii akwarium, w dniach 15-16/22-23 października, w godzinach 10.00-15.00, będzie można wykonać prace plastyczne związane z ochroną rekinów. Jest to okazja do zdobycia kolejnej pieczątki klubu i przyczynienia się do polepszenia losu rekinów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone upominkami.

Dorośli także mogą pomóc. Shark Alliance organizuje konkurs na materiały foto/video. Najlepsze prace zostaną przedstawione europejskim Ministrom Rybołówstwa. Akwarium będzie przyjmować prace przyniesione osobiście, przesłane tradycyjną pocztą na adres: Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia lub drogą elektroniczną: wpodlesinska@mir.gdynia.pl .

Więcej informacji na stronie internetowej: www.akwarium.gdynia.pl .

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.