fot. archiwum

Gdzie powinna stanąć pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce? Na jakie korzyści związane z tą inwestycją mogą liczyć okoliczni mieszkańcy? Forum Dialogu i Współpracy Energia i Samorządność zaprasza na dyskusję panelową „Pomorzanie wobec elektrowni jądrowej”.

fot. archiwum

Czy powstanie elektrowni jądrowej w województwie pomorskim przyczyni się do rozwoju regionu? Jak powstanie elektrowni wpłynie na turystykę w regionie? Te i inne pytania zostały zadane dwukrotnie, w 2010 i w 2011 r. mieszkańcom województwa pomorskiego, w tym mieszkańcom okolic najbardziej prawdopodobnej lokalizacji elektrowni jądrowej w Żarnowcu, w ramach badań opinii publicznej prowadzonych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ich głównym celem było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec władz państwowych, samorządowych oraz inwestora, dotyczących planów realizacji inwestycji elektrowni jądrowej w Polsce. Opracowany raport z badań oraz główne wnioski i rekomendacje z nich płynące zostaną zaprezentowane podczas kolejnego spotkania Forum Dialogu i Współpracy „Energia i Samorządność”. Najważniejszym punktem spotkania będzie dyskusja z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych oraz inwestora.

W dyskusji na temat rezultatów badań  wezmą udział: Witold Drożdż, Wiceprezes PGE EJ1, Sp. z.o.o., Roman Zaborowski, Wojewoda Pomorski, Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Zbigniew Walczak, Wójt Gminy Gniewino, Jarosław Białk, Zastępca Wójta Gminy Krokowa oraz Teresa Kamińska, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Konferencja odbędzie się 18 października 2011 r. o godz. 13.00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Prezentację wyników badań oraz dyskusję poprowadzi dr Piotr Stankiewicz z GPNT. Spotkanie ma charakter otwarty.

1 KOMENTARZ

  1. Problemy związane z elekrownią jądrową po trzęsieniu ziemi w Japoni wskazują, że zagrożenie jest poważne.
    Marian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.