fot. GDDKiA w Gdańsku

Trzech mężczyzn zatrudnionych w firmie budującej obwodnicę południową w Gdańsku zatrzymała policja. W ciągu półtora miesiąca ukradli ponad 50 żeliwnych głowic, które miały być wykorzystane do budowy trasy.

fot. GDDKiA w Gdańsku

W połowie września  przedstawiciel firmy, która zajmuje się budową gdańskiej obwodnicy południowej, powiadomił policjantów,  że z terenu budowy skradziono żeliwne głowice. Okazało się, że trzej mężczyźni pracujący przy budowie obwodnicy, chcieli wzbogacić się na sprzedaży kradzionych elementów metalowych.

fot. Policja

W poniedziałek w ręce policjantów wpadł pierwszy ze sprawców – 37-letni mieszkaniec okolic Gdańska. Dzień później zatrzymani zostali dwaj jego wspólnicy – mieszkańcy Słupska . Policjanci ustalili, że  w ciągu półtora miesiąca wywieźli oni z terenu budowy głowice żeliwne warte 36 tys. zł i spieniężyli je na różnych złomowiskach. W prokuraturze cała trójka zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży ponad 50 takich metalowych elementów. W stosunku do dwójki sprawców prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. zł, natomiast trzeci z mężczyzn decyzją sądu trafił do aresztu śledczego na najbliższy miesiąc. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze wyjaśniają dokładne jej okoliczności. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.