fot. uczelnie.info.pl

Studenci fizjoterapii w sopockiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej dzień przed inauguracją nowego roku akademickiego stracili indeksy. Kierunek został zlikwidowany, bo przynosi straty.

Na lodzie zostało 150 studentów. Prawie połowa  z nich to  przyjęci na pierwszy rok, pozostali to absolwenci pierwszego i drugiego roku. Za każdy semestr na SWPS płacili 3 tys. zł. Teraz czują się oszukani. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to duża niepubliczna uczelnia, która w Sopocie ma swój wydział zamiejscowy. Władze tłumaczą się, że na kierunku fizjoterapia, który był projektem pilotażowym, przez ostatnie dwa lata liczba studentów drastycznie się zmniejszała, a po drugim roku została tylko jedna czwarta studentów. Kierunek trzeba było zamknąć z przyczyn ekonomicznych, jednak nikt nie tłumaczy dlaczego zrobiono to w przeddzień nowego roku akademickiego.

– Wszystkim studentom fizjoterapii zaproponowaliśmy miejsca na czterech innych uczelniach, gdzie studia są w porównywalnej cenie. Gdyby czesne okazało się wyższe, dopłacimy różnicę – zapowiada rzeczniczka uczelni. Chodzi o Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku, AWFiS, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, która zorganizuje zajęcia w Sopocie. Studentów takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, bo stracili dwa lata i 12 tys. zł.

fot. uczelnie.info.pl

Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie istnieje od 2002 r. W ofercie wydziału, oprócz zlikwidowanej  fizjoterapii,  znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Na tej uczelni studiuje psychologię córka premiera Katarzyna Tusk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.