fot. gk

Nad morze znowu przyjeżdżają turyści. W ostatni weekend w Sopocie czy Rewie trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe. Turyści pojawili się także w pensjonatach. Tak ciepłej jesienie nie mieliśmy dawno.

fot. gk

Tłumy turystów nikogo nie dziwią w Sopocie, czy Gdańsku. Ale w Rewie o tej porze roku zazwyczaj plaże świecą pustkami. Jednak w ostatnich dniach miejscowości nadmorskie pękały w szwach niczym w środku lata. Powodem jest słoneczna pogoda i temperatury dochodzące do 24 stopni. Wielką atrakcją jest jak zwykle spacer po rewskim Szpyrku.

fot. gk

Warto wiedzieć

Szpyrk (po kaszubsku: Szpërk) to piaszczysty przylądek powstały w miejscu, gdzie prąd przybrzeżny oddala się od brzegu lub gdzie spotykają się dwa przeciwne prądy. Znajdujący się w Rewie piaszczysty cypel jest niesamowitą osobliwością przyrody. Obecnie jest to piaszczysty wał długości ponad 1 km, który wrzyna się w wody Zatoki Gdańskiej. Najciekawsze w nim jest to, że prowadzi aż na Półwysep Helski, a są w nim jedynie sztucznie wykonane przekopy, aby większe jednostki mogły przepływać do Zatoki Puckiej. W związku z tym co roku odbywa się tu Marsz Śledzia, podczas którego uczestnicy przechodzą cypel na całej długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.