fot. filmweb.pl

Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (25 września) o godz. 12.00 na otwarcie „Krakowskiego salonu poezji w Gdyni”. Jest to salon Anny Dymnej, która na inaugurację wraz z Szymonem Sędrowskim (nową twarzą Teatru Miejskiego) czytać będzie wiersze ks. Jana Twardowskiego. Na saksofonie zagra Przemek Dyakowski.

To oryginalne połączenie twórczych sił Gdyni i Krakowa na pewno zaowocuje niezwykłą jakością artystyczną.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 r. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi. Dotychczas odbyło się ponad 330 takich spotkań.

fot. filmweb.pl

Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Salony Poezji powstały już w 25 miastach, nie tylko w Polsce, ale także m.in. w:  Dublinie, Sztokholmie, Ottawie, Montrealu. Zamiarem teatru było też zaktywizowanie środowiska teatralnego wokół projektu będącego w swym założeniu niedzielnym spotkaniem artystyczno-towarzyskim, którego widzami-uczestnikami będą osoby interesujące się poezją. Jest to więc również forma działalności edukacyjnej teatru.

Spotkanie jest pierwszym z tego cyklu. Kolejne „Krakowskie salony poezji w Gdyni” odbywać się będą raz na dwa miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.