fot. sxc.hu

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Głównie chodzi o spożywanie alkoholu podczas meczów piłki nożnej.

W konsekwencji alkohol tak, ale jego zawartość w napoju nie może przekroczyć 3,5 proc. Także na przyszłorocznych mistrzostwach Euro 2012, będzie można sprzedawać i pić napoje zawierające do 3,5 proc. alkoholu. Do tej pory w Polsce na większości imprezach był zakaz spożywania alkoholu, za wyjątkiem niektórych koncertów i festynów. Teraz to się zmieni. – W Ergo Arenie sprzedaż odbywać się będzie w punktach, które są przygotowywane do takiej działalności. W tej chwili interpretujemy znowelizowaną ustawę. Oczekujemy na jej wejście w życie, aby rozpocząć sprzedaż – mówi Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny. Ustawa zastrzega sprzedaż napojów alkoholowych w miękkich opakowaniach, takich które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, a ich spożywanie w wyznaczonych miejscach.

fot. sxc.hu

Ustawa dotyczy również przepisów bezpieczeństwa na stadionach i karania wybryków niesfornych kibiców. Na stadionach będzie między innymi monitoring elektroniczny, sale rozpraw, gdzie w trybie natychmiastowym będzie można wydać wyrok bezpośrednio na stadionie. Również zasłanianie twarzy przez kibiców będzie karane aresztem, ograniczeniem wolności albo grzywną co najmniej 2 tysiące złotych. Ma być bezpiecznie i w przyjaznej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.