fot. Materiały promocyjne

Trwa promocja książki mówionej „Żëcé i przigòdë Remusa”. To największa kaszubska powieść, która po raz pierwszy w całości została utrwalona na nośniku cyfrowym.   Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna wydała książkę  Aleksandra Majkowskiego na płycie CD.

fot. Kaszubska Agencja Artystyczna

„Żëcé i przigòdë Remusa” Aleksandra Majkowskiego to największa kaszubska powieść, arcydzieło rodzimej literatury, która po raz pierwszy w całości została utrwalona na nośniku cyfrowym w technologii mp3. Nagranie przeszło już swój chrzest bojowy. Wyemitowane zostało w latach 2010/2011 na antenie Radia Kaszëbë, a słuchacze wystawili mu wiele pochlebnych recenzji.

Ponad 18 godzin literackiej kaszubszczyzny na jednej płycie CD. Jest to znakomity materiał edukacyjny dla uczących się języka kaszubskiego. Wykorzystano wydanie książki Oficyny Czec, nad którym nadzór językowy sprawował prof. Jerzy Treder. Interpretacji „Remusa” podjął się Tomasz Fopke.  Wydanie płyty finansowo wsparły: miasto Bytów, gmina Linia oraz powiat kartuski.

W spotkaniach promocyjnych biorą udział przedstawiciele: wydawcy – Kaszubskiej Agencji Artystycznej, producenta – North Studio z Połczyna, Radia Kaszëbë oraz czytający – T. Fopke:

22 września 2011 r., Sierakowice, godz. 17.00 – kościół Świętego Marcina

5 października 2011 r., Bolszewo, godz. 16.00 – Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.