fot. Polskie Radio Szczecin

Żaglowiec Fryderyk Chopin z trzydzieściorgiem gimnazjalistów na pokładzie w sobotę wyrusza ze Szczecina w świat Będzie to kontynuacja rejsu przerwanego rok temu przez sztorm, kiedy to żaglowiec stracił oba maszty i został odholowany do angielskiego portu.

fot. Polskie Radio Szczecin

Pomysłodawca i organizator Szkoły pod Żaglami Krzysztof Baranowski wierzy, że tym razem wyprawa się powiedzie. Po wielomiesięcznej przerwie i remoncie żaglowiec wyruszy w rejs na Wyspy Kanaryjskie i Martynikę. Spośród 36 gimnazjalistów, którzy przeżyli sztorm na Atlantyku,  30-tu znowu  popłynie z Krzysztofem Baranowskim.
– Dla uczestników – uczniów gimnazjum to nie tylko przygoda. W trakcie rejsu mają normalne lekcje, a poza tym pełnią 8 godzin wachty, z czego 4 godziny w nocy –  mówi II oficer na żaglowcu, Maciej Ostrowski. – Żeby dostać się na pokład Chopina, najpierw trzeba zostać wolontariuszem i angażować się w pomoc osobom starszym. Następnie kandydaci biorą udział w zawodach sportowych, które wyłaniają załogę żaglowca – dodaje.

fot. fryderykchopin.pl

Chopin wyruszy w sobotę ze Szczecina, przez Morze Północne, Anglię, Wyspy Kanaryjskie i dalej przez Ocean Atlantycki do Fort de France na Martynice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.