fot. sxc.hu

Policjanci ze słupskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który nielegalnie przechowywał w mieszkaniu cztery niebezpieczne węże. Kobra indyjska, żmija gabońska, trwożnica pospolita i żmija rogata to odmiany gadów, których ukąszenie może spowodować natychmiastową śmierć.

Grupa słupskich policjantów zajmująca się ściganiem przestępstw w Internecie, trafiła na wypowiedzi młodego mężczyzny, który na jednym z portali internetowych chwalił się posiadaniem bardzo niebezpiecznych odmian węży. Policjanci natychmiast podjęli działania operacyjne, w trakcie których potwierdziły się wcześniej zdobyte informacje. Dało to podstawy do zatrzymania 30-latka.

fot. sxc.hu

W mieszkaniu mieszkańca Słupska funkcjonariusze znaleźli cztery odmiany węży, których posiadanie jest zabronione. Podczas zatrzymania obecni byli specjaliści na co dzień zajmujący się łapaniem gadów.

Zatrzymany 30-latek był już wcześniej notowany. Mężczyzna usłyszy zarzuty za narażenie na utratę życia lub zdrowia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nabywając niektóre odmiany fauny i flory, a w szczególności gatunki zagrożone wyginięciem, popełnia się przestępstwo. Chodzi tu przede wszystkim o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich zwierząt. Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, osoba posiadająca dany okaz musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzają legalność danego zwierzęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.