mat. prasowe

„Pomysłodalnia” zaprasza w poniedziałek (12 września) do Bohema Jazz Club w Gdyni (w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini”, ul. Waszyngtona 21) na spotkanie z gdyńskim poetą Jerzym Stachurą. Początek – godz. 19.00. Wstęp wolny.

Podczas spotkania odbędzie się promocja tomiku poezji Jerzego Stachury „Akacje z Grabowej”, wydanego we wrześniu tego roku. Słowo o autorze wygłosi Wojciech Fułek. W programie również recital Marka Gałązki „AUTORSONG”.

mat. prasowe

Jerzy Edward Stachura (ur. 5 stycznia 1951 r.) – gdyński poeta, który urodził się i całe życie mieszka na Grabówku. Zadebiutował w miesięczniku „Radar” w 1971 r. Wydał 12 tomików poezji, jedną mikropowieść „Mleczne bary”, płytę z piosenkami Edwarda Stachury.

Marek Gałązka (ur. 17 lutego 1954 r.) – autor i wykonawca piosenek, kompozytor, gitarzysta, jeden z największych popularyzatorów twórczości Edwarda Stachury, interpretator i wykonawca piosenek do jego wierszy, reżyser teatru offowego, animator, menadżer kultury. Założyciel grupy „Po Drodze”, która występowała w latach 1980-1983 oraz po reaktywacji w latach 1993-2001. Od 2001 r. Marek Gałązka występuje z zespołem, którego trzon stanowią muzycy formacji Tymona Tymańskiego „Transistors”, a wiodącą rolę odgrywają jego dwaj synowie: Marcin (gitara el) i Filip (perkusja). Więcej informacji na: www.galazka.pl.

Poniedziałkowe spotkanie to pierwsza z trzech części wydarzenia zatytułowanego „Jerzego Stachury 40/60”, realizowanego przez „Pomysłodalnię” oraz stowarzyszenie In gremio w ramach projektu „Korzenie”, przybliżającego twórczość artystów z Pomorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.