fot. waterdiscus.com

Firma Deep Ocean Technology z Gdyni wraz z kooperantami  stworzy futurystyczny hotel, który częściowo zanurzony będzie w wodzie. Hotel zostanie zaprojektowany i wybudowany przez polskie firmy, ale zlokalizowany na Malediwach. Za unijne  pieniądze powstanie u nas prototyp tej  niezwykłej budowli.

Pomysł na budowę powstał mniej więcej rok temu, powstało również konsorcjum złożone z trójmiejskich firm, takich jak: Deep Ocean Technology z Gdyni, Stocznia Crist, biuro projektowe StoGda oraz Marine Projects z Gdańska, które współdziałają przy tworzeniu projektu. Teraz przyszedł czas na kampanię marketingową oraz poszukiwania inwestorów.

fot. waterdiscus.com

Z założeń koncepcji Water Discus Hotel wynika, iż miałby on być częściowo po wodą w pobliżu rafy koralowej Oceanu Indyjskiego, która zapewniłaby niesamowity widok gościom hotelowym. Hotel będzie w ciągu doby wykonywał jeden obrót wokół własnej osi. Po to, aby wszyscy goście mogli podziwiać rafę ze swoich pomieszczeń – tłumaczy dr hab. inż. Lech Rowiński z Katedry Teorii i Projektowania Okrętów Politechniki Gdańskiej i jednocześnie współzałożyciel Deep Ocean Technology.

Konstrukcja hotelu utrzymywała się będzie na trzech nogach. Musi udźwignąć dwa talerze, z których każdy będzie ważył ok. 500 ton, a jego średnica wyniesie ok. 36 metrów – mówi Lech Rowiński. – Górny talerz będzie nieruchomy. Po napełnieniu go wodą będzie służył za balast dla dolnego talerza zanurzonego pod wodą. Na zewnątrz hotelu będą umieszczone kamery transmitujące podwodny obraz na ekrany w hotelowym lobby – dodaje Rowiński. W Gdyni stanie makieta hotelu, która zostanie sfinansowana dzięki unijnej dotacji. Budowa prawdziwego Water Discus Hotel ma się rozpocząć za rok.

fot. waterdiscus.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.