fot. energa.pl

51. miejsce zajęła Grupa ENERGA w tegorocznym rankingu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej.  Najlepsze w historii wyniki finansowe za ubiegły rok umożliwiły spółce awans na liście aż o 6 pozycji. 

„Rzeczpospolita” sporządza ranking od pięciu lat. W tym roku jego autorzy analizowali 943 spółki z 19 krajów. Głównym kryterium oceny była wielkość przychodów. W tym roku ENERGA awansowała na liście z 57. na 51 miejsce. To efekt korzystnych wyników finansowych Grupy w 2010 r.

fot. energa.pl

ENERGA wypracowała w ubiegłym roku wynik operacyjny powiększony o amortyzację w wysokości 1 mld 409 mln zł, co oznacza 34-procentowy wzrost w stosunku do roku 2009. Rekordowe były także przychody i zyski spółki. Zysk netto przekroczył poziom 625 mln zł, czyli o ponad 47 procent więcej niż w roku poprzednim. Przychody Grupy zamknęły się kwotą prawie 9 mld 114 mln zł i były wyższe od poziomu z roku 2009 o niemal 9 procent.

Trend wzrostowy wyników Grupy ENERGA ma charakter trwały i jest kontynuowany w bieżącym roku. Po pierwszym półroczu  przychody ze sprzedaży wyniosły 5 mld 86 mln zł, a zysk netto – 428 mln zł, wynik operacyjny powiększony o amortyzację  wynosi 867 mln zł. 

1 KOMENTARZ

  1. Zenada nie firma ,kpina z klienta na kazdym kroku w powiecie Puckim ,troche powieje juz zaniki pradu wlaczaja wylaczaja to jest wielka energa? kpina i tragedia nie wielka firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.