fot. gnd.art.pl

Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej wybrała pięć finałowych sztuk. Teksty zostaną przedstawione publiczności 17 i 18 listopada, a laureata nagrody poznamy 19 listopada podczas uroczystej inauguracji VI Międzynarodowego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT.

fot. gnd.art.pl

Kapituła nagrody, obradująca pod przewodnictwem Jacka Sieradzkiego w składzie: Maja Kleczewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jacek Sieradzki, Jerzy Stuhr po przeczytaniu trzydziestu jeden sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym):

 • Antoni Ferency, „Upadek pierwszych ludzi”;
 • Marek Kochan, „Tatanka”;
 • Mateusz Pakuła, „Miki mr DJ”;
 • Zyta Rudzka, „Zimny bufet”
 • Wojciech Tomczyk, „Bezkrólewie”.

Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna to nagroda Prezydenta Gdyni dla najlepszej sztuki przeznaczonej na scenę dramatyczną, napisanej po polsku przez żyjącego autora. Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł.

4 KOMENTARZE

 1. Podwójny wstyd, zarówno dla organizatorów konkursu jak i dla Mateusza Pakuł i Antoniego Ferencego. Czyżby brak znajomości regulaminu konkursu?
  „Do konkursu będą kwalifikowane tylko te utwory, które nie były wcześniej wystawiane na scenie ani nagradzane w innych konkursach. Zakaz wystawiania utworu zgłoszonego do konkursu obowiązuje do dnia ogłoszenia jego wyników.”

  2010-spektal „Miki Mister DJ”.
  Niedziela, 17 Kwiecień 2011 21:29

  miki2„Miki Mister DJ” to niekonwencjonalny dramat Mateusza Pakuły, opowiadający o trudnych, współczesnych relacjach międzyludzkich. W wyniku kilku zwrotów sytuacji główny bohater staje się pedofilem…Obraz człowieka przedstawiony w krzywym zwierciadle tak jak u Gombrowicza. A wszystko w połączeniu z dużą dawką głośnej muzyki.

  Reżyseria: Karolina Sokołowska
  Scenariusz: Mateusz Pakuła

  Występują: Agnieszka Florek, Magdalena Gałan, Marika Gubała, Dominika Malczyńska, Anna Osika, Karolina Papiórkowska, Magdalena Perz, Michalina Ponichtera, Marta Zarzeczna, Stefan Krzysztofiak, Adrian Mazur, Maciej Oczkowski.

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE I GWARANTUJEMY DOBRĽ ZABAWĘ W KLIMACIE ŚWIETNEJ MUZYKI.
  Wstęp wolny.
  Miejsce:
  Klub Kitsch, Wielopole 15, Kraków

  miki1

  http://eveo.home.pl/_customers/kitsch.pl/images/stories/miki1.jpg

  Upadek pierwszych ludzi
  Sandra Wilk 25-05-2011, ostatnia aktualizacja 25-05-2011 11:34

  W cyklu „Studio czyta” prezentującym najnowszą dramaturgię polską i europejską prezentowana dziś będzie sztuka Antoniego Ferencego „Upadek pierwszych ludzi”.

  Jej akcja odnosi się do biblijnych postaci Adama i Ewy, ale lokuje je w realiach współczesnej Warszawy. W czytaniu udział wezmą aktorzy Agata Buzek, Jacek Beler, Mariusz Benoit oraz Mateusz Lewandowski.

  Teatr Studio. Warszawa, PKiN, pl. Defilad 1, godz. 19, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.